Strona głównaWiadomościŚwiatMinister obrony Izraela zapowiada odwet: "To będzie śmiercionośny atak"

Minister obrony Izraela zapowiada odwet: „To będzie śmiercionośny atak”

-

- Reklama -

Minister obrony Izraela Joaw Galant powiedział w poniedziałek marynarzom izraelskiej floty wojennej, że nie ma szans na odwołanie operacji lądowej przeciw palestyńskiemu Hamasowi w Strefie Gazy, a atak będzie „śmiercionośny”. „Bądźcie gotowi na ofensywę, ponieważ ona nadejdzie” – podkreślił.

„Przygotowujemy się starannie. To będzie śmiercionośny atak. To będzie połączony atak z powietrza, morza i lądu” – zapewnił Galant. „Wykonujcie swoją pracę, przygotujcie się, wyślemy was” – dodał minister podczas przeglądu terenów w pobliżu morskiego wybrzeża palestyńskiego terytorium.

- Reklama -

Jak podaje portal Times of Israel, nieco wcześniej w poniedziałek dowództwo Sił Obronnych Izraela zasygnalizowało, że żołnierze nie mogą w nieskończoność pozostawać na granicy w stanie najwyższej gotowości i należy bez zwłoki podjąć operację lądową.

W sobotę w mediach pojawiły się doniesienia, że administracja USA naciska na rząd Izraela, by wstrzymał się z rozpoczęciem inwazji z Strefie Gazy, aby dać negocjatorom czas na rozmowy z Hamasem w sprawie zakładników.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Izraelska telewizja i24 News podała w poniedziałek, że 50 zakładników posiadających podwójne obywatelstwo jest w drodze na południe Strefy Gazy, gdzie mają zostać uwolnieni i oddani pod opiekę Czerwonego Krzyża.

Kancelaria izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu wydała komunikat, w którym cytowane jest „wysokiej rangi źródło dyplomatyczne” wyrażające opinię, że państwo żydowskie „nie będzie brało udziału w +selekcji+ posiadaczy zagranicznych paszportów, którzy mają zostać wypuszczeni”.

W czwartek minister Galant powiedział żołnierzom piechoty, rozlokowanym na granicy ze Strefą Gazy: „bądźcie zorganizowani, bądźcie gotowi”. Obiecał im, że wkrótce „zobaczą Gazę od środka”.

Żydowski szpital w Berlinie obrzucony kamieniami

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze