Strona głównaWiadomościPolskaJuż na granicy walczą na noże. Pogranicznicy uratowali migranta ugodzonego nożem przez...

Już na granicy walczą na noże. Pogranicznicy uratowali migranta ugodzonego nożem przez innego cudzoziemca [VIDEO]

-

- Reklama -

Migranta z Iranu, który został ugodzony nożem przez innego cudzoziemca w trakcie bójki migrantów po białoruskiej stronie granicy uratowali funkcjonariusze Straży Granicznej.

Zdarzenie miało miejsce w weekend w rejonie Białowieży.

- Reklama -

Podlaski Oddział Straży Granicznej (POSG) poinformował w poniedziałek w komunikacie, że polskie patrole widziały toczącą się bójkę pomiędzy migrantami po białoruskiej stronie granicy. Podano, że w tej grupie było kilkunastu cudzoziemców.

„Jeden z nich został ugodzony ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, w okolice żeber, drugi – otrzymał cios w głowę. Polskie patrole, które były w rejonie zdarzenia, przekazały cudzoziemcom materiały opatrunkowe. Wezwano również karetkę służb medycznych Wojska Polskiego. W międzyczasie jednak do rannego w głowę cudzoziemca z terytorium Białorusi podeszła grupa osób, która zabrała go do lasu. Drugiego z poszkodowanych pozostawiono pod zaporą” – podała w komunikacie Straż Graniczna.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dodano, że migranci, którzy byli z rannym, przenieśli go w rejon bramki serwisowej (technicznej) w zaporze na granicy.

„Ze względu na ciężki stan zdrowia mężczyzny, funkcjonariusze SG podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu rannego cudzoziemca do szpitala” – podała SG. Irańczyk miał przebite płuco, przeszedł zabieg chirurgiczny. „Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Działania polskich służb uratowały mu życie” – napisał w komunikacie Podlaski Oddział Straży Granicznej. POSG podał PAP, że mężczyzna jest dalej w szpitalu, nie ma zagrożenia jego życia.

Podlaski Oddział SG podsumował w poniedziałek, że w miniony weekend (od piątku do niedzieli) były łącznie 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, w rejonie Białowieży migranci niszczyli zabezpieczenia graniczne, było kilka ataków na polskie patrole. Migranci rzucają w polskie służby kamieniami, butelkami, płonącymi gałęziami. „Wielu z nielegalnych migrantów posiada przy sobie również niebezpieczne narzędzia tj. noże” – podał POSG.

SG oceniła, że nasilają się – jak to określono – „agresywne zachowania migrantów” na granicy. „Cudzoziemcy uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia, stanowią zagrożenie dla siebie (jak pokazuje zdarzenie, które miało miejsce w rejonie Białowieży) i innych osób” – ocenił POSG.

POSG podsumował, że dotąd w październiku odnotowano 1 tys. 465 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze