Strona głównaWiadomościŚwiatKolejna para napadnięta. Zostali zaatakowani petardą, ponieważ mówili po hebrajsku?

Kolejna para napadnięta. Zostali zaatakowani petardą, ponieważ mówili po hebrajsku?

-

- Reklama -

Policja w Berlinie zarejestrowała kolejne przestępstwa związane z konfliktem na Bliskim Wschodzie. W dzielnicy Neukoelln mówiąca po hebrajsku para została zaatakowana petardą przez niezidentyfikowaną osobę. Sprawca miał mówić po arabsku – informuje we wtorek portal dziennika „Tagesspiegel”. W niemieckiej stolicy zniszczono też izraelskie flagi.

Para w poniedziałek wieczorem rozmawiała przed barem na Weichselstrasse, kiedy niezidentyfikowana osoba rzuciła petardą w kierunku 31-latki i jej towarzysza. Według wstępnych informacji podejrzany mówił po arabsku. Ani kobieta, ani towarzyszący jej mężczyzna nie zostali trafieni i nie odnieśli obrażeń.

Portal informuje także o zdarzeniu przed ratuszem w dzielnicy Tiergarten, gdzie dozorca wywiesił flagę Izraela. Podczas tej czynności mężczyzna został znieważony przez grupę niezidentyfikowanych młodych ludzi. Następnie świadek zaobserwowała, gdy dwie osoby próbowały zerwać flagę z masztu. Spowodowało to jej uszkodzenie.

Do podobnego incydentu doszło w weekend na Karl-Marx-Strasse w Neukoelln. W sobotę pracownicy służby bezpieczeństwa zauważyli przed ratuszem dzielnicy zerwaną izraelską flagę.

Najnowsze