Strona głównaWiadomościNie żyje jeden z czołowych dowódców Hamasu. Zginął w izraelskim nalocie

Nie żyje jeden z czołowych dowódców Hamasu. Zginął w izraelskim nalocie

-

- Reklama -

W izraelskim nalocie na środkową część Strefy Gazy zginął jeden z czołowych dowódców Hamasu – poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na zbrojne skrzydło tej terrorystycznej palestyńskiej organizacji.

Według Hamasu zabity dowódca to Ajman Nofal, który był odpowiedzialny za środkową część Strefie Gazy, członek najwyższej rady wojskowej.

Był to kolejny dowódca Hamasu zabity w odwetowych nalotach przeprowadzanych przez izraelskie wojsko.

Od 7 października trwa konflikt między operującą ze Strefy Gazy palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas, a siłami zbrojnymi Izraela. Izraelskie wojsko intensywnie bombarduje cele w palestyńskiej eksklawie, związane z Hamasem w odpowiedzi na atak Hamasu na Izrael, w którym zginęło około 1300 cywilów.

Wiele ofiar stanowią uczestnicy plenerowego koncertu z okazji żydowskiego święta Sukkot oraz mieszkańcy przygranicznych osad i kibuców. Terroryści uprowadzili też co najmniej 200 osób, licząc na wykorzystanie ich jako zakładników.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych po obu stronach konfliktu wynosi już ponad 4 tys., z czego około 1,4 tys. w Izraelu i 2,75 tys. w Strefie Gazy.

Najnowsze