Strona głównaWiadomościPolskaMężczyzna na Pomniku Smoleńskim. Policja zabrała głos

Mężczyzna na Pomniku Smoleńskim. Policja zabrała głos

-

- Reklama -

Mężczyzna zszedł z pomnika, został obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie dalej prowadzone są z nim czynności – powiedział na briefingu rzecznik KSP podinsp. Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP przekazał, że po godzinie 10 policjanci zaobserwowali mężczyznę, który wbiega na Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

- Reklama -

– Podeszli do mężczyzny, ale tutaj pojawił się bardzo niepokojący komunikat, który wskazywał na realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się na placu. Stad decyzja policjantów, żeby ewakuować najbliższy teren. Jednocześnie ta informacja trafiła do dyżurnego komendy stołecznej policji i z automatu do dowódcy komendy – dodał.

Mężczyzna wszedł na słynny pomnik w Warszawie i grozi, że się wysadzi [VIDEO]

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wyjaśnił, że w związku z wyborami na terenie Warszawy trwała „akcja”, ale komendant podjął decyzję, że służby przeszły na „operację” czyli najwyższy poziom zabezpieczenia ze strony policji.

Marczak przekazał, że po rozmowie z negocjatorem, mężczyzna zszedł z pomnika, został obezwładniony i zatrzymany, a później doprowadzony do komendy gdzie dalej prowadzone są z nim czynności.

Szaleniec czy prowokator? Mężczyzna, który wszedł na Pomnik Smoleński, już zszedł [VIDEO]

Policjant zaznaczył, że na palcu Piłsudskiego został plecak, który mężczyzna miał przy sobie. – Plecak zostanie sprawdzony za pomocą specjalnego robota i zostanie prześwietlony. Cały czas działania są prowadzone. Dopiero kiedy będziemy mieli komunikat, że jest bezpiecznie to wtedy przywrócimy ruch na placu – wyjaśnił.

– Na tę chwilę nie mogę potwierdzić co jest w plecaku – dodał.

– Czynności na obecną chwilę prowadzi wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw stołecznej policji. Wszelkie procedury zadziałały i nikomu nic się nie stało – podkreślił rzecznik KSP.

Ze względów bezpieczeństwa policja odgrodziła plac i tereny przyległe. Apelowała, by nikt nie zbliżał się do tych rejonów. Wyznaczona została około kilometrowa strefa bezpieczeństwa.

– Na miejscu pracowali policyjni negocjatorzy – powiedział wcześniej w sobotę rzecznik KSP podinsp. Sylwester Marczak. Działali też kontrterroryści, w sumie zaangażowanych było kilkuset funkcjonariuszy.

W pobliże pomnika podjechał samochód kontrterrorystyczny TUR, w nim był wyposażony w megafon policyjny negocjator, który rozmawiał z mężczyzną stojącym na pomniku.

Reporterka PAP, która była w okolicy parku Saskiego opisywała, że dostęp do placu odgrodzili policjanci w kamizelkach kuloodpornych, którzy nikogo nie przepuszczali.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze