Strona głównaWiadomościPolskaMężczyzna wszedł na słynny pomnik w Warszawie i grozi, że się wysadzi...

Mężczyzna wszedł na słynny pomnik w Warszawie i grozi, że się wysadzi [VIDEO]

-

- Reklama -

Mężczyzna w kominiarce wszedł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie i grozi wysadzeniem się. Temat podchwycili zagraniczni blogerzy, którzy piszą, że to terrorysta.

„Potencjalny zamachowiec w Warszawie, na pomniku w pobliżu grobu nieznanego żołnierza, ma plecak, a w dłoni coś, co wygląda na spust. Policja zabezpieczyła teren i jesteśmy w Sofitel Warszawa bezpośrednio po drugiej stronie ulicy” – pisze na Twitterze jeden z zagranicznych blogerów.

Dla osób z zagranicy, szczególnie z Europy Zachodniej, gdzie zamachy nie są niczym niezwykłym, ta sytuacja może wydawać się groźna. Przypomnijmy jednak, że te najsłynniejsze schody w Warszawie nieustannie są przedmiotem „ataków” różnych żartownisiów, działaczy politycznych, a czasem także wariatów lub osób w stanie nietrzeźwości.

„Wlazł na schody do nieba na Placu Piłsudskiego (dawniej Hitlera) i twierdzi, że ma bombę. Wariat czy agent?” – komentuje w swoich mediach społecznościowych redaktor naczelny Najwyższego Czasu! Tomasz Sommer.

Ciekawe, czy mężczyzna poniesie jakieś konsekwencje z tytułu złamania ciszy wyborczej – wszystko zależy od tego, jak zinterpretowane zostanie jego zachowanie.

Odpowiednie służby są już na miejscu

Duże siły policyjne, w tym kontrterroryści i negocjatorzy są na Placu J. Piłsudskiego w stolicy, gdzie mężczyzna wszedł na pomnik smoleński – powiedział PAP rzecznik KSP, podinsp. Sylwester Marczak. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP w policji, mężczyzna grozi, że się wysadzi.

Jak mówił Marczak, mężczyzna wszedł na pomnik smoleński na Placu J. Piłsudskiego w stolicy, ustalane są jego zamiary.

Rzecznik KSP dodał, że obowiązuje całkowity zakaz zbliżania się do placu Piłsudskiego i terenu przyległego.

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

Z powodu zamknięcia placu J. Piłsudskiego autobusy komunikacji miejskiej linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 zostały skierowane na objazdy.

Linia 106 w kierunku Browarnej: Marszałkowska – Rondo Dmowskiego – Świętokrzyska a w kierunku Ostroroga: Świętokrzyska – Grzybowska.

Linie 111, 116, 180, 503, 518 w obu kierunkach: Świętokrzyska – Marszałkowska – Andersa – Świętojerska.

Linie 128, 175 zostały skrócone do przystanku Ordynacka 01.

Linia 178 w obu kierunkach: Marszałkowska w obu kierunkach: Świętokrzyska – Marszałkowska – Andersa – Świętojerska.

Linia 222 w obu kierunkach: Świętokrzyska – Marszałkowska – Al. Solidarności.

Źródło:PAP, X

Najnowsze