Strona głównaWiadomościŚwiatNie będzie pokoju na Bliskim Wschodzie. Arabia Saudyjska zawiesza rozmowy z Izraelem

Nie będzie pokoju na Bliskim Wschodzie. Arabia Saudyjska zawiesza rozmowy z Izraelem

-

- Reklama -

W związku z wojną pomiędzy Izraelem a Hamasem, Arabia Saudyjska zdecydowała o zawieszeniu rozmów o normalizacji stosunków z Izraelem – poinformowała w piątek agencja AFP, powołując się na źródło zbliżone do rządu w Rijadzie.

Poinformowana o tej decyzji miała zostać już również administracja amerykańska. Sekretarz stanu Antony Blinken przebywa obecnie z wizytą w Rijadzie.

- Reklama -

Arabia Saudyjska kategorycznie odrzuca wszelkie wysiedlenia ludności Gazy i wyraża sprzeciw wobec bombardowania bezbronnych cywilów – przypomina AFP.

Choć Arabia Saudyjska i Izrael wciąż nie utrzymują stosunków dyplomatycznych, to wzajemne relacje w ostatnim czasie, z pomocą Waszyngtonu, uległy zacieśnieniu w związku z zagrożeniem ze strony Iranu.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Izrael zaczął również normalizować stosunki z niektórymi państwami arabskimi, podpisując w 2020 roku tzw. porozumienia Abrahama. Kwestia palestyńska była jednym z głównym problemów, z powodu których Rijad nie zdecydował się przystąpić do tych porozumień.

Tydzień temu, 7 października, rządzący Strefą Gazy terrorystyczny Hamas zaatakował Izrael, zabijając ponad 1,3 tys. osób, głównie cywilów, i porywając co najmniej 120. W prowadzonych od tego czasu atakach wojsk izraelskich na Gazę zginęło już ponad 2,2 tys. osób.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze