Dymisja rzecznika MSZ

-

- Reklama -

„W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat stopnia przygotowania Ministerstwa Spraw Zagranicznych do organizacji wyborów za granicą przekazanymi przez Rzecznika Prasowego MSZ pan Łukasz Jasina został w trybie natychmiastowym odwołany ze stanowiska” — poinformowało MSZ.

Kilkadziesiąt minut przed komunikatem MSZ Łukasz Jasina poinformował, że odchodzi ze stanowiska rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. „Drodzy państwo. Rzecznik prasowy to saper a każdego sapera może wysadzić mina. Kończąc obowiązki Rzecznika MSZ — dziękuję wszystkim. Dobranoc i do usłyszenia” — przekazał Jasina.

— Na pewno zdarzą się takie komisje, które nie będą tego w stanie zrobić — powiedział kilka godzin wcześniej rzecznik MSZ na antenie RMF, zapytany o to, czy komisje poza granicami kraju będą w stanie policzyć głosy na czas.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że zgodnie z informacjami przekazywanymi w ostatnich dniach jest przygotowane do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych i referendum za granicą” — poinformowało w komunikacie MSZ.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża przekonanie, że dołożyło wszelkich starań i podjęło wszystkie działania, aby zapewnić możliwość wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach parlamentarnych, jak i referendum, wszystkim obywatelom”.

„W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat stopnia przygotowania Ministerstwa Spraw Zagranicznych do organizacji wyborów za granicą przekazanymi przez Rzecznika Prasowego MSZ pan Łukasz Jasina został w trybie natychmiastowym odwołany ze stanowiska”.

Najnowsze