Strona głównaWiadomościIzrael został ostrzelany z terytorium Syrii. IDF odpowiada ogniem artyleryjskim

Izrael został ostrzelany z terytorium Syrii. IDF odpowiada ogniem artyleryjskim

-

- Reklama -

Izrael został we wtorek wieczorem ostrzelany z terytorium Syrii; pociski spadły na niezamieszkane tereny i nie ma informacji o rannych lub poważnych zniszczeniach. Izraelskie sił obronne (IDF) odpowiadają na te ataki ogniem artyleryjskim i moździerzowym – podaje BBC.

IDF nie podały żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących ostrzału z Syrii, zamieściły jednak wpis w serwisie X informujący, że doszło do „pewnej liczby” ataków z terytorium tego kraju.

- Reklama -

Nieco później armia izraelska poinformowała, że jej artyleria ostrzeliwuje cele w Syrii w odpowiedzi na strzały „w kierunki (Wzgórz) Golan” – relacjonuje AFP.

Wcześniej we wtorek w stronę Izraela wystrzelono 15 pocisków rakietowych z Libanu; system Żelazna Kopuła przechwycił cztery z nich, a pozostałe spadły na niezamieszkane tereny i nie spowodowały strat.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W odwecie za te ataki czołgi IDF ostrzelały dwie pozycje obserwacyjne libańskiego ugrupowania Hezbollah – podał portal izraelskiej telewizji i24news, powołując się na jednego z rzeczników armii.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze