Strona głównaWiadomościPolskaPolacy oceniają wiarygodność TVP

Polacy oceniają wiarygodność TVP [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Pracownia sondażowa Kantar zapytała Polaków, czy państwowa telewizja TVP jest ich zdaniem wiarygodnym źródłem informacji. Wyniki mogą martwić włodarzy „reżimówki”.

– Czy Telewizja Polska, która jest medium finansowanym z publicznych pieniędzy, jest dla Pana(i) wiarygodnym źródłem informacji? –
pytali polskich obywateli ankieterzy pracowni Kantar w badaniu przeprowadzanym na zlecenie stacji TVN.

Warto nadmienić, że z danych firmy Nielsen Audience Measurement wynika, iż TVP1 w 2022 roku była najpopularniejszym kanałem telewizyjnym w Polsce, a TVP2 zajęła trzecie miejsce.

Do tych danych należy jednak odnieść się z pewnym krytycyzmem – stacje Telewizji Polskiej są bowiem z automatu w każdym pakiecie telewizyjnym i nie można ich z tego pakietu wyłączyć.

Z badania przeprowadzonego przez Kantar wynika, że choć TVP wciąż jest popularna wśród Polaków, to nie jest uważana za rzetelne źródło informacji.

66 proc. ankietowanych uważa Telewizję Polską za niewiarygodną, z czego 48 proc. wybrało opcję „zadecydowanie nie”, a kolejne 18 proc. „raczej nie”.

„Reżimówce” wierzy natomiast 29 proc. badanych, z czego 13 proc. wybrało opcję „zdecydowanie tak”, zaś 16 proc. „raczej tak”. 5 proc. badanych wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Źródło:TVN

Najnowsze