Strona głównaOpinieEwa Zajączkowska-Hernik: Dlaczego Adam Niedzielski nie siedzi w więzieniu?

Ewa Zajączkowska-Hernik: Dlaczego Adam Niedzielski nie siedzi w więzieniu? [VIDEO]

-

- Reklama -

Z raportu NIK wynika, że polskim pacjentom podano 117600 dawek szczepionek na covid z wadliwej serii Jansen XD955. Szczepionki mogły wywoływać „chorobę lub niewłaściwe działanie”. Ewa Zajączkowska-Hernik, kandydatka Konfederacji do Sejmu, domaga się rozliczenia rządzących za to, co się stało.

Z raportu udostępnionego przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny przez prawie rok ukrywał informację od EMA o wadliwej serii i przez ten czas wszystkie te potencjalnie niebezpieczne szczepionki zostały podane pacjentom.

„Lekarze i pielęgniarki zaczynają mówić wprost: rozpoczyna się walka z pandemią skutków szczepionek p. C19” – pisze w swoich mediach społecznościowych Ewa Zajączkowska-Hernik.

„Dlaczego tak się dzieje? Choćby dlatego, że polscy pacjenci byli szczepieni wadliwymi szczepionkami, co mogło wprost doprowadzić do utraty zdrowia/życia” – pisze dalej polityk.

„Dlaczego Adam Niedzielski nie siedzi w więzieniu? Gdzie PiS ukryło pana Adama Niedzielskiego? A może właśnie dlatego został szybciutko zdymisjonowany, bo rząd miał wiedział, że NIK tworzy raport. Co na to nowa minister zdrowia, pani Katarzyna Sójka?” – pyta kandydatka na posłankę.

„Najwyższa pora skutecznie rozliczyć tę patologię, która dorabiała się na zdrowiu Polaków” – pisze Zajączkowska-Hernik.

Najnowsze