Strona głównaWiadomościBiznesIch los poruszył serca Polaków. Firma odradza się jak feniks z popiołów

Ich los poruszył serca Polaków. Firma odradza się jak feniks z popiołów

-

- Reklama -

W świecie biznesu rzadko spotyka się historie tak inspirujące jak ta, która rozgrywa się obecnie w małopolskiej miejscowości Malec. Firma Aksam, znany producent paluszków i słonych przekąsek, po niszczycielskim pożarze z lipca 2024 roku, nie tylko przetrwała, ale wkracza w nową erę rozwoju z godną podziwu determinacją.

Pożar, który wybuchł w nocy z 13 na 14 lipca 2024 roku, strawił dwie hale produkcyjne Aksamu. Mimo to, dzięki heroicznej walce strażaków, udało się ocalić największą halę, co okazało się kluczowe dla przetrwania firmy.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

Zaledwie miesiąc po tej katastrofie, Aksam wznowił produkcję, a dziś osiąga już 70-75% swojej poprzedniej wydajności. Małą cegiełkę do tego dorzucili Polacy, którzy na wieść o tragedii, jaka spotkała firmę, dosłownie ruszyli do sklepów i wykupili wszystkie zapasy przekąsek.

Europa Suwerennych Narodów

Obecnie produkcja prowadzona jest na 10 liniach – mówi Adam Klęczar, prezes i właściciel Aksamu. Dodaje, że w ocalałej hali wkrótce będzie działać dodatkowych sześć linii produkcyjnych.

- XVI Konferencja Prawicy Wolnościowej -

Plany odbudowy są imponujące. Firma nie tylko odtworzy zniszczone hale, ale również rozszerzy swoją działalność, budując nową halę produkcyjną po drugiej stronie drogi. – Za dwa, trzy lata będzie jeszcze 12 nowych linii produkcyjnych. Nieszczęście mobilizuje do jeszcze cięższej pracy. Na pewno nasza determinacja wynika także ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy po pożarze – mówi na łamach „Gazety Krakowskiej” Klęczar.

Po pożarze i początkowym przestoju, a następnie mozolnej odbudowie, nikt z firmy, w której pracuje ponad 600 osób, nie został zwolniony. Aksam już teraz oferuje prawie pełny asortyment swoich produktów, z wyjątkiem paluszków i precelków oblewanych czekoladą oraz z niektórymi posypkami, których produkcja ma zostać wznowiona w 2025 roku.

Najnowsze