Strona głównaWiadomościŚwiatToni Kroos był zwolennikiem przyjmowania imigrantów. Dziś nie puściłby córki wieczorem

Toni Kroos był zwolennikiem przyjmowania imigrantów. Dziś nie puściłby córki wieczorem

-

- Reklama -

Niemiecki piłkarz Toni Kroos w negatywnym tonie wypowiedział się o imigrantach mieszkających w Niemczech. Kiedyś był zwolennikiem ich przyjmowania, dziś stwierdza, że coś poszło źle.

Niemcy są coraz mniej niemieckie i to fakt niezaprzeczalny. Wszystko za sprawą masowej migracji, szczególnie tej po 2015 roku, gdy świadomie wpuszczono miliony osób z Afryki.

Proces asymilacji jednak nie zadziałał, a dziś Niemcy zmagają się ze wzrostem przestępczości, za który odpowiadają właśnie imigranci. To oczywiście stwierdzenie niepoprawne politycznie, ale z faktami ciężko dyskutować. Potwierdziła to ostatnio chociażby berlińska policja.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga, rasizm! Niemiecka policja przedstawia statystyki przestępstw. Komisarz: Nie-Niemcy są nadreprezentowani

Ostro na temat migrantów wypowiedział się Toni Kroos. To znakomity niemiecki piłkarz, który przez długie lata grał najpierw w Bayernie Monachium, a potem w Realu Madryt. Po tym, gdy Niemcy odpadły z EURO 2024 po porażce z Hiszpanią w 1/4 finału, Kroos zakończył karierę.

Jak po latach Kroos ocenia imigrację w Niemczech? – Niemcy nie są już tym krajem, którym były 10 lat temu. Jeśli ktoś zapytałby mnie czy po godz. 23 wypuściłbym córkę z domu w dużym niemieckim lub hiszpańskim mieście to raczej wybrałbym Hiszpanię – powiedział.

W Hiszpanii miałaby mniejsze problemy, co oczywiście nie oznacza, że w tym kraju wszystko jest idealnie. Byłem bardzo zadowolony, że witamy ludzi w Niemczech z otwartymi ramionami, ale migracyjny fenomen był zbyt słabo kontrolowany. Skoro nie byliśmy w stanie oddzielić tych, którzy mają dobre zamiary od tych ze złymi, musiało skończyć się kłopotamii – uważa Kroos.

Te kłopoty sprawiają, że dziś Niemcy są coraz bardziej podzieleni. Nawet jeśli pomysł, że ci ludzie, których oczywiście potrzebujemy, mogą przyjechać, był w ujęciu absolutnym rewelacyjny – zakończył.

Najnowsze