Strona głównaWiadomościPolityka"FENÓMENO BARRIAL!". Prezydent Argentyny komentuje wpis Krzysztofa Szczawińskiego

„FENÓMENO BARRIAL!”. Prezydent Argentyny komentuje wpis Krzysztofa Szczawińskiego

-

- Reklama -

Inwestor i współwłaściciel „Najwyższego Czasu!” Krzysztof Szczawiński, w kwietniu 2024 roku zamieścił na portalu X wpis popierający wolnorynkowca Javiera Milei, prezydenta Argentyny. Głowa państwa zza oceanu udzieliła odpowiedzi.

„FENÓMENO BARRIAL” – tak brzmi krótki komentarz dotyczący wpisu Szczawińskiego. Zaraz po przeczytaniu odpowiedzi redaktor poprosił internautów o przetłumaczenie. Zrobił to Tomasz Sommer. „Fenómeno barrial” oznacza „lokalne zjawisko”.

Co ma na myśli prezydent?

Na początku swojej działalności Javier Milei tak właśnie był nazywany przez opozycję – „lokalnym zjawiskiem”, człowiekiem, którego idee nigdy prawdziwie się nie rozprzestrzenią, na zawsze pozostaną zaledwie lokalne.

Wpis prezydenta Argentyny oznacza więc, że nawet w dalekiej Polsce pomysły, które popiera Milei, mają swoich zagorzałych zwolenników. Nie są już tylko „lokalnym zjawiskiem”.

Prezydent Milei najwyraźniej jeszcze nie wie, że „Najwyższy CZAS!” wolnorynkowe idee promuje od ponad 30 lat, czyli od czasów kiedy on dopiero zaczynał studiowanie ekonomii. Ale niedługo się dowie.

Najnowsze