Strona głównaWiadomościPolska"Pani Urszulo von der Leyen, idziemy po panią"

„Pani Urszulo von der Leyen, idziemy po panią” [VIDEO]

-

- Reklama -

Poseł Krzysztof Mulawa wystąpił z mocnym przesłaniem podczas debaty wyborczej. „Pani Urszulo von der Leyen, idziemy po panią” – zadeklarował. Podkreślił również, że Konfederacja czuje się zwycięzcą w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas wieczoru wyborczego w w „Wirtualnej Polsce” poseł Konfederacji wypowiedział się na temat wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wyraził zadowolenie z powodu wyraźnego wzrostu poparcia Konfederacji od czasu wyborów samorządowych, w których jego partia uzyskała 7,23%. W wyborach do Europarlamentu się jej uzyskać aż 12,08%.

Stabilizacja UE

Krzysztof Mulawa zapowiedział również na temat przewodniczącej Komisji Europejskiej. „Będziemy próbowali wymienić [Urszulę von der Leyen] na osobę, która będzie przynajmniej próbowała stabilizować Unię Europejską, a być może będzie doceniała, że jest coś takiego jak państwa narodowe!” – przekazał.

Stwierdził również, że ze względu na jej politykę skupioną wyłącznie na rozwoju Niemiec, jak dotąd Polska odgrywała rolę przedmiotową, a nie podmiotową. Oskarżył o to europarlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy jego zdaniem doprowadził do tego, że nasz kraj był gnębiony przez długie lata.

Czytaj więcej:  A gdyby to były wybory do Sejmu? Trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej

Najnowsze