Strona głównaWiadomościŚwiatDeputowani zajmą się UFO. Powstała grupa parlamentarna

Deputowani zajmą się UFO. Powstała grupa parlamentarna

-

- Reklama -

W Japonii rozpoczęła działalność ponadpartyjna grupa parlamentarna ds. UFO. Jak podkreślono, nie można ignorować doniesień o niezidentyfikowanych obiektach latających, ponieważ w rzeczywistości mogą to być drony inwigilacyjne lub broń obcych państw.

Grupa zrzeszająca obecnie 80 deputowanych podkreśliła, że jeśli niewyjaśnione zjawiska anomalne (UAP, znane też jako UFO), które były wielokrotnie obserwowane nad Japonią, okażą się najnowocześniejszą tajną bronią lub dronami szpiegowskimi, to będzie to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Sekretarzem generalnym grupy został Shinjiro Koizumi, były minister środowiska typowany na przyszłego premiera. Z kolei były minister obrony Shigeru Ishiba będzie pełnił rolę doradczą.

Jednym z głównych celów grupy jest wywarcie wpływu na rząd, aby utworzył specjalny zespół na wzór Biura ds. Wyjaśniania Anomalii we Wszystkich Domenach (AARO) działającego przy resorcie obrony USA, aby Japonia była w stanie lepiej gromadzić i analizować informacje dotyczące UFO oraz mogła pogłębiać współpracę w tej sprawie z USA, swoim największym sojusznikiem.

Najnowsze