Strona głównaWiadomościŚwiatAtak nożownika na czterech amerykańskich profesorów

Atak nożownika na czterech amerykańskich profesorów [VIDEO]

-

- Reklama -

Czterech amerykańskich profesorów zostało rannych nożem w parku publicznym w Chinach, gdzie przebywali na naukowej wymianie. Nożownik został zatrzymany przez policję. Pekin mówi o „odosobnionym przypadku”.

Do zdarzenia doszło w parku publicznym Beishan w Chinach. Według policji jeszcze tego samego dnia zatrzymano 55-letniego podejrzanego. Ofiary to czterech profesorów z uniwersytetu w Iowa w Stanach Zjednoczonych przebywających na wymianie w Chinach.

W momencie ataku wykładowcy Uniwersytetu Cornell zwiedzali świątynię w mieście Jilin, w północno-wschodniej prowincji Chin o tej samej nazwie. Według chińskiej policji podejrzany „zderzył się” na drodze z jednym z Amerykanów.

Następnie zaatakował całą czwórkę, a także chińskiego turystę, który próbował interweniować. Chińska policja podała jedynie, że nożownik ma 55 lat i nazywa się Cui. Został aresztowany tego samego dnia.

Chwilę po ataku nakręcono film, który obiegł media społecznościowe. Widać na nim dwóch zakrwawionych mężczyzn i kobietę leżących na ziemi, których otaczają przechodnie. Ofiarom szybko udzielono pomocy i obecnie ich stan jest stabilny. Według CNN, jedną z ofiar jest brat kongresmena ze stanu Iowa, Adam Zabner.

Ataki na obcokrajowców w Chinach są bardzo rzadkie. „Chiny są powszechnie uznawane za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie” – powiedział Lin Jian, rzecznik chińskiego MSZ. Dodał, że władze „zawsze podejmują skuteczne środki i będą je nadal podejmować, aby skutecznie chronić bezpieczeństwo wszystkich cudzoziemców w Chinach”.

Źródło: Reuter/ CNews

Najnowsze