Strona głównaWiadomościŚwiatMSZ: Polska z satysfakcją przyjęła poparcie nowego planu. Czego dotyczy?

MSZ: Polska z satysfakcją przyjęła poparcie nowego planu. Czego dotyczy?

-

- Reklama -

Polska z satysfakcją przyjęła poparcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ trzyetapowego planu „pełnego i kompletnego rozejmu” w Strefie Gazy. Czy może doprowadzić on do końca wojny?

W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa ONZ przegłosowała rezolucję dotyczącą planu zawieszenia broni w Strefie Gazy. Jest to wynik wysiłków USA, które w ten sposób próbowało wywrzeć presję na Hamas. Za jej przyjęciem głosowało 14 z 15 członków Rady – od głosu wstrzymała się Rosja.

Czego dotyczy rezolucja?

Wspierany przez Bidena plan dotyczy sześciotygodniowego zawieszenia broni i wycofania wojsk izraelskich z „zaludnionych terenów” Strefy Gazy. Wkrótce potem miałyby się rozpocząć negocjacje dotyczące trwałego przerwania walk i uwolnienia wszystkich zakładników oraz pełnego wycofania się wojsk izraelskich. Ostatnią fazą planu ma być odbudowa Strefy Gazy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych skomentowało: Polska z satysfakcją przyjęła poparcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ trzyetapowego planu „pełnego i kompletnego rozejmu” w Strefie Gazy. Liczymy na jego zaakceptowanie przez Hamas i Izrael, tak aby jak najszybciej zakończyć trwający konflikt.

Źródło:PAP

Najnowsze