Strona głównaWiadomościPolskaTajemnicza śmierć Jerzego Krzanowskiego. Prokuratura wydała komunikat po sekcji zwłok

Tajemnicza śmierć Jerzego Krzanowskiego. Prokuratura wydała komunikat po sekcji zwłok

-

- Reklama -

Kilka dni temu Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela firmy Nowy Styl i jednego z najbogatszych Polaków. Jego ciało odnaleziono w lesie pod Krosnem, a okoliczności jego śmierci wciąż budzą wiele pytań.

Mimo przeprowadzonej sekcji zwłok, prokuratura nie udzieliła jednoznacznych odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn śmierci biznesmena. Oświadczenie rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Krośnie, prok. Marty Kolendowskiej-Matejczuk, jest dość lakoniczne.

„W dniu 10.06.2024 r. w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie została przeprowadzona sekcja zwłok Jerzego Krzanowskiego. Opinia sekcyjna zostanie sporządzona w późniejszym terminie po przeprowadzeniu wszystkich badań zleconych przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie. Dalsze informacje w sprawie udzielane będą po wpłynięciu opinii” – przekazała.

Śmierć Jerzego Krzanowskiego pozostaje zagadką. W początkowych komunikatach śledczy nie wykluczali żadnej z możliwości, choć podkreślali, że niewiele wskazuje na udział osób trzech.

Krzanowski był poszukiwany od czwartku (6 czerwca) od godz. 14, kiedy jego zaginięcie zgłosiła rodzina. Około godz. 1 w nocy z czwartku na piątek ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Z informacji „Faktu” wynika, że ciało Jerzego Krzanowskiego leżało w wysokiej trawie w niewielkim zagajniku, kilka metrów od nieutwardzonej drogi i kilkaset metrów od jego domu. Dziennik określa to miejsce jako „dość odludne”. Zastanawia się też, dlaczego telefon biznesmena odnaleziono kilka metrów dalej.

Jerzy Krzanowski to jeden ze współzałożycieli, obok brata Adama, firmy Nowy Styl. Spółka jest jednym z największych w Europie producentów mebli biurowych. Krzanowski był jednym z najbogatszych Polaków.

Najnowsze