Strona głównaWiadomościPolitykaBraun uciszony na posiedzeniu komisji ds. zabijania nienarodzonych. "Pan nie jest posłem"...

Braun uciszony na posiedzeniu komisji ds. zabijania nienarodzonych. „Pan nie jest posłem” [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

We wtorek poseł i nowo wybrany europoseł Grzegorz Braun pojawił się na posiedzeniu Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży. Nie został dopuszczony do głosu, ponieważ – w ocenie przewodniczącej komisji – „nie jest posłem”.

Poseł Braun chciał zabrać głos na początku posiedzenia, w kwestii formalnej. – Ale pan nie jest posłem, więc w kwestii formalnej… – powiedziała przewodnicząca komisji Dorota Łoboda z KO.

Na uwagę Brauna o byciu europosłem zaś stwierdziła: „Nie jest pan jeszcze europosłem”. – Bardzo proszę Biuro Legislacyjne o interpretację – dodała.

– Jest pan tu w ramach strony społecznej – stwierdziła Łoboda.

Braun nie dawał za wygraną w kwestii zabrania głosu. – Posłowie obecni (mogą zabrać głos – przyp. red.). Pan w tej chwili nie jest już posłem. Dostał pan, w drodze wyjątku, zgodę. Nie zgłaszał się pan wcześniej jako strona społeczna, może pan uczestniczyć w posiedzeniu – grzmiała przedstawicielka KO.

Źródło:sejm.gov.pl/X

Najnowsze