Strona głównaWiadomościPolitykaW tej grupie Konfederacja zmiażdżyła konkurencję. Blisko jedna trzecia głosów poparcia

W tej grupie Konfederacja zmiażdżyła konkurencję. Blisko jedna trzecia głosów poparcia

-

- Reklama -

Blisko jedną trzecią głosów wśród najmłodszych wyborców zdobyła Konfederacja Wolność i Niepodległość. Według exit poll aż 30,1 głosów osób z grupy wiekowej 18-29 lat padło na to ugrupowanie. To zdecydowanie najwięcej w tej kategorii wiekowej.

Wśród najmłodszych za plecami Konfederatów znalazły się Koalicja Obywatelska (około 25 procent głosów) i Prawo i Sprawiedliwość około 15 procent. Lewica, która kierowała swoją kampanię do młodzieży uzyskała ledwie kilkanaście procent.

Wśród wyborców w wieku 30-39 najlepsza jest Koalicja Obywatelska – 32,6 procent głosów, ale już na drugim miejscu zameldowała się Konfederacja – 22,3 minimalnie wyprzedzając PiS.

Bardzo ciekawe wyniki można odnotować na podstawie exit poll w wyodrębnieniu tylko kobiet. Tu Konfederacja również wyprzedziła Lewicę co może sporym zaskoczeniem dla obserwujących, bo przecież lewicowcy od rano do wieczora mówią oczywiście o „prawach kobiet”. Tymczasem na listy Konfederatów padło 8,1 procent głosów, a na Lewicę jedynie 7,8 procent.

Najnowsze