Strona głównaWiadomościPolitykaSłychać wycie. Sikorski "martwi się", że Braun jedzie do Brukseli. "Już byłby...

Słychać wycie. Sikorski „martwi się”, że Braun jedzie do Brukseli. „Już byłby w pace”

-

- Reklama -

Grzegorz Braun został europosłem z ramienia Konfederacji. Związanego z tym niepokoju nie kryje Radosław Sikorski. Szef MSZ utyskuje też na polski wymiar sprawiedliwości.

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalną listę nowych europosłów. Konfederacja zdobyła sześć mandatów, które obejmą: Grzegorz Braun, Anna Bryłka, Tomasz Buczek, Marcin Sypniewski, Stanisław Tyszka i Ewa Zajączkowska-Hernik.

To już pewne. PKW podała oficjalną listę europosłów. 6 mandatów dla Konfederacji [LISTA]

Przypomnijmy, że w niedzielnych wyborach głos na Brauna oddało 113 746 osób. To najwyższy wynik w Konfederacji.

Do objęcia przez Brauna mandatu europosła odniósł się na falach Radiowej Trójki szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. – Niestety mamy też decyzję naszych rodaków, aby do Unii Europejskiej wysłać pana Brauna, który gdyby polskie sądownictwo szybciej działało, pewnie już byłby w pace za te antysemickie, chuligańskie wybryki – grzmiał demokrata.

Przyznał też, że obawia się działalności polityka Konfederacji w Brukseli. – Martwię się o to, jaką on nam tam wizytówkę wystawi, bo takie zachowania, które są nieakceptowalne w Polsce, w Brukseli są katastrofą wizerunkową dla naszego kraju, jeśli one nastąpią – grzmiał.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska, uzyskując 37,06 proc. głosów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość – 36,16 proc., a podium zamyka Konfederacja – 12,08 proc. Na dalszych miejscach znalazły się Trzecia Droga – 6,91 proc. oraz Lewica – 6,3 proc.

KO uzyskała 21 mandatów, PiS – 20, Konfederacja – 6, Trzecia Droga i Lewica – po 3.

Najnowsze