Strona głównaWiadomościŚwiatKampania śmieciowa. Nowa partia balonów wysłanych przez komunistów

Kampania śmieciowa. Nowa partia balonów wysłanych przez komunistów

-

- Reklama -

Korea Północna ponownie wysyła nad Koreę Południową setki balonów wypełnionych śmieciami. To „odwet” Pjongjangu za podobne kampanie Seulu. W poniedziałek 10 czerwca wysłano setki balonów wypełnionych śmieciami. Ponadto siostra Kim Dzong-una i główny rzecznik reżimu Kim Jo-jong nazwali wcześniejsze „balonowe” wysyłanie ulotek z Południa „wojną psychologiczną”.

Jak wynika z oświadczenia cytowanego przez oficjalną komunistyczną agencję informacyjną KCNA, zagrożono Seulowi „odwetem”, jeśli kampanie nie zostaną powstrzymane. Poinformowano, że jeśli „Korea Południowa znowu rozsieje ulotki swoje i będzie rozpowszechniała prowokacje przez granicę, kraj ten będzie świadkiem nowej reakcji Północy”.

Relacje między obiema Koreami przeżywają jeden z trudniejszych okresów od lat. Jednym z elementów tego napięcia są „wojny balonowe”. Korea Południowa wysyła dna północ wydawnictwa antykomunistyczne, czy nośniki pamięci z informacjami o świecie i Korei.

W ostatnich tygodniach Pjongjang z kolei wysyłał do swojego południowego sąsiada setki balonów obciążonych odpadami, takimi jak niedopałki papierosów, papier toaletowy, a nawet odchody zwierzęce.

Według armii południowokoreańskiej duża część balonów ze śmieciami wysłanych w nocy z niedzieli na poniedziałek napotkała przeciwny wiatr. Z ponad 310 balonów, wiele zawróciło i poleciało nad terytorium KRL-D. Na południu wylądowało tylko około 50 balonów. Według armii Korei najnowsza partia balonów śmieci z plastiku i makulatury. Nie odkryto obecności materiałów toksycznych.

Źródło: AFP

Najnowsze