Strona głównaWiadomościPolskaMSZ żąda wydania mordercy polskiego żołnierza. Strona białoruska odpowiada

MSZ żąda wydania mordercy polskiego żołnierza. Strona białoruska odpowiada

-

- Reklama -

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zażądał od reżimu Alaksandra Łukaszenki wydania mordercy polskiego żołnierza. Strona białoruska odpowiedziała już na polskie żądania.

W czwartek po południu Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł ugodzony nożem przy granicy polsko-białoruskiej żołnierz 1. Brygady Pancernej.

Strona Polska zwróciła się do Mińska z żądaniami wydania naszym organom ścigania migranta, który dźgnął polskiego żołnierza.

– Żądamy, aby władze białoruskie ustaliły tożsamość tego mordercy i wydały go polskim władzom w ramach toczonego już przez nasze Ministerstwo Sprawiedliwości śledztwa – oświadczył Sikorski.

Rzecznik reżimu Alaksandra Łukaszenki zdążył już odpowiedzieć na polskie żądania. Mińska składa Polsce kondolencje, jednak migranta nam nie wyda.

– Jednak kilka lat temu strona polska aktywnie i dość głośno zerwała współpracę z Białorusią w sferze egzekwowania prawa, zerwała kontakty w kwestiach pomocy prawnej i dialogu między komisarzami granicznymi. Wszystko to, podkreślam, zostało dokonane jednostronnie przez polskie kierownictwo – powiedział rzecznik.

Źródło:Interia

Najnowsze