Strona głównaWiadomościBiznesPoszukiwany Jerzy Krzanowski nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków

Poszukiwany Jerzy Krzanowski nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków

-

- Reklama -

Poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela firmy Nowy Styl, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek krzeseł biurowych w Polsce i Europie, zostały zakończone. Jak poinformowała policja, ok. godz. 1 w nocy odnaleziono ciało mężczyzny.

— Na chwilę obecną możemy potwierdzić, że wczoraj ratownicy prowadzili poszukiwania. Trwały one do 1 w nocy, kiedy ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratury ciało zostało zabezpieczone do działań sekcyjnych — powiedział „Faktowi” podkom. Paweł Buczyński z policji w Krośnie. — Poszukiwania odbywały się w terenie leśnym, silnie zakrzewionym, a także zarośniętym wielką trawą. Stąd też zakres poszukiwań był szeroki.

Firma meblarska Nowy Styl, której współzałożycielem był Krzanowski, powstała w latach 90. wraz z bratem Adamem. Zaczynali od zera, a dziś przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów krzeseł w Polsce i Europie.

W 2021 r. znalazł się razem z bratem na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków wg magazynu „Forbes”. Ich łączny majątek oszacowano na 1 mld 213 mln zł.

Najnowsze