Strona głównaWiadomościPolitykaNieprawdziwa informacja na PAP. Korwin-Mikke OSTRO: "Cieszcie się, że istnieje ta Rosja,...

Nieprawdziwa informacja na PAP. Korwin-Mikke OSTRO: „Cieszcie się, że istnieje ta Rosja, bo…”

-

- Reklama -

Około godz. 14.00 w serwisie PAP dwukrotnie pojawiła się fałszywa depesza o częściowej mobilizacji w Polsce i wysłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę. Władze warszawskie informacje te zdementowały i snują przypuszczenia, że był to rosyjski cyberatak. Na doniesienia zareagował Janusz Korwin-Mikke.

W piątek w serwisie Polskiej Agencji Prasowej pojawiła się depesza dotycząca częściowej mobilizacji wojskowej w Polsce. Po kilku minutach ją anulowano. Jak podaje serwis, PAP nie jest źródłem tej informacji, a jej treść jest nieprawdziwa.

Na depeszę, która dwukrotnie pojawiła się w serwisie PAP zareagowały polskie władze. Polska Agencja Prasowa podkreśliła, że nie jest źródłem tej informacji; depesza nie powstała w agencji, nie została napisana ani nadana przez pracowników PAP. Depesze zostały anulowane.

„Depesza PAP informacje w sprawie częściowej mobilizacji jest nieprawdziwa. Rozpoczęliśmy pilne wyjaśnianie sprawy. Wszystko wskazuje na cyberatak i zaplanowaną dezinformację! O kolejnych ustaleniach będę informował na bieżąco” – przekazał w piątek na platformie X wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Jak dodał, w sprawę ataku hakerskiego na PAP pilnie został włączony premier Donald Tusk. Zdaniem Gawkowskiego, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z cyberatakiem na PAP, którzy został skierowany ze strony rosyjskiej.

Nieprawdziwa informacja na PAP. W sprawę włączony został premier. „To jest od dawna opracowany scenariusz”

„W związku z prawdopodobnie rosyjskim cyberatakiem na Polską Agencję Prasową i podaniem dezinformujących wiadomości o rzekomej mobilizacji w Polsce, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i @NASK_pl podjęła natychmiastowe działania” – podało Ministerstwo Cyfryzacji na portalu X.

„Prawdopodobnie tak, ale może też prawdopodobnie nie. Cieszcie się, że istnieje ta Rosja, bo dzięki niej macie na kogo zwalić swoją nieudolność…” – skwitował Janusz Korwin-Mikke.

Źródło:NCzas/PAP/X

Najnowsze