Strona głównaWiadomościPolskaUkrainiec oskarżony o podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Grozi mu...

Ukrainiec oskarżony o podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Grozi mu dożywocie

-

- Reklama -

Lubelski pion PZ Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, zarzucając mu podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Postępowanie było prowadzone z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dział Prokuratury Krajowej przekazał, że prokurator zarzucił obywatelowi Ukrainy prowokację i podżeganie obywatela Polski za pośrednictwem komunikatora internetowego Messenger do wzięcia udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej.

Chodziło o udzielenie informacji w postaci zdjęć przekraczających granicę polsko-ukraińską pojazdów wojskowych stanowiących pomoc dla Ukrainy. W zamian za te informacje oferował 15 tys. euro.

Kolejne zarzuty dotyczą kierowania gróźb karalnych wobec Polaka.

„Przestępstwa skierowane były wobec jednego z organizatorów protestu polskich przewoźników na granicy z Ukrainą” – przekazał dział prasowy PK.

Prokurator po zatrzymaniu i ogłoszeniu zarzutów skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

„Sąd w pełni podzielił stanowisko i na wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie” – zaznaczył dział prasowy PK.

Ukraińcowi grozi nawet dożywocie.

Lider protestu rolników dostawał od Ukraińców groźby. Teraz dostarczyli mu „prezent”. „To już nie są przelewki” [FOTO]

Źródło:PAP

Najnowsze