Strona głównaWiadomościPolskaHorror w Olsztynie. Od krawężnika do krawężnika i pod prąd. Pijany Ukrainiec...

Horror w Olsztynie. Od krawężnika do krawężnika i pod prąd. Pijany Ukrainiec taranował samochody [VIDEO]

-

- Reklama -

Śledztwo po poniedziałkowym wypadku na ul. Bałtyckiej, gdzie wywrotka staranowała miejski autobus i auta osobowe, będzie prowadzone w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Jak poinformował we wtorek rzecznik, śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. – Na jutro zaplanowane jest wykonanie czynności procesowych z 42-letnim kierowcą ciężarówki, który został umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – dodał.

Śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co sprawcy może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do groźnego karambolu doszło w poniedziałek ok. godz. 19 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w okolicy wiaduktu. Ciężarowa wywrotka bez ładunku staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie uderzyła w tył autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Zahaczyła o wiatę przystankową i zjechała na pobocze, po skarpie.

W pojazdach uczestniczących w zdarzeniu było w sumie 26 osób. Części z nich udzielono pomocy na miejscu, a 12 poszkodowanych przetransportowano do szpitali. Olsztyńska policja podała we wtorek, że żadna z osób przewiezionych do szpitali nie odniosła poważnych obrażeń.

Z miejsca zdarzenia do szpitala przywieziono też kierowcę ciężarówki, po przebadaniu – za zgodą lekarza – został umieszczony w policyjnym areszcie. Policja przekazała, że był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomatem przebadano go jeszcze w karetce.

Początkowo 42-latek twierdził, że zablokowały mu się hamulce. Z relacji świadków wynika jednak, że przez kilkadziesiąt metrów wywrotka jechała od krawężnika do krawężnika. W pewnym momencie pojazd poruszał się pod prąd.

Policja poinformowała też, że to obcokrajowiec, nie wskazując jego narodowości. Radio RMF FM podało jednak w porannym serwisie, że chodzi o Ukraińca.

Źródło:PAP/RMF FM

Najnowsze