Strona głównaWiadomościŚwiatPotworny pożar w parku rozrywki. Nie żyje kilkadziesiąt osób, w tym dzieci...

Potworny pożar w parku rozrywki. Nie żyje kilkadziesiąt osób, w tym dzieci [VIDEO]

-

- Reklama -

W pożarze wesołego miasteczka w Indiach zginęło 27 osób, w tym czworo dzieci. Według straży pożarnej pożar wybuchł w sobotę 25 maja w pomieszczeniu dwupiętrowego budynku parku rozrywki TRP.

Przebywało w nim w tym momencie ponad 300 osób. Według raportu policji, dwadzieścia siedem osób, w tym czworo dzieci poniżej 12 roku życia, zginęło. Park rozrywki znajduje się w zachodnich Indiach. Władze lokalne podały, że zatrzymano cztery osoby „w celu przesłuchania”, nie podając dalszych szczegółów.

„Ciała zostały zwęglone do tego stopnia, że ​​nie można ich rozpoznać, co utrudnia ich identyfikację” – informowała w nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusz indyjskiej policji Radhika Bharai. Pochodzący z tego samego stanu premier Indii Narendra Modi, napisał w mediach społecznościowych, że jest „bardzo zdenerwowany”.

Ilesh Kher, dowodzący strażą pożarną w Rajkot w stanie Gujarat, wyjaśniał, że ludzie zostali uwięzieni w budynku w wyniku zawalenia się tymczasowej konstrukcji w pobliżu wejścia. Miało to znacznie utrudnić ewakuację.

Dodatkowo okazało się, że w budynku znajdowało się dużo materiałów łatwopalnych, co spowodowało, że pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Najnowsze