Strona głównaOpiniePolacy nie chcą bronić granic. Gwiazdowski: Granic, czy polityków?

Polacy nie chcą bronić granic. Gwiazdowski: Granic, czy polityków?

-

- Reklama -

Z najnowszego sondażu wynika, że Polacy nie są zbyt chętni do obrony granic Rzeczypospolitej Polskiej. Duża część wolałaby uciec w bezpieczne miejsce. Prof. Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha komentuje badanie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

CBOS postanowiło zapytać Polaków, co zrobiliby w razie zbrojnego ataku Rosji na Polskę. Badani mówili m.in., czy broniliby granic Rzeczypospolitej, czy woleliby uciec za granicę.

Z odpowiedzi wynika, że 16 proc. ankietowanych bez wahania wyjechałoby w bezpieczne miejsce za granicą, a 4 proc. ukryłoby się w bezpieczniejszym miejscu w Polsce.

26 proc. próbowałoby żyć normalnie, a 10 proc. nie wie, jakby się zachowało. Gotowość do obrony polskich granic zadeklarowało 14 proc. ankietowanych.

„Polacy nie chcą bronić granic przed Rosją. Szokujące wyniki sondażu” – opisuje na portalu X wyniki sondażu Dziennik Gazeta Prawna.

Ten wpis skomentował szanowany w środowisku wolnościowym prof. Robert Gwiazdowski. Uważa on, że Polacy nie są zniechęceni do obrony granic Polski, ale do obrony polskich polityków.

„Nie chcą bronić „granic” czy nie chcą bronić polityków, którzy zawłaszczyli państwo i będą siedzieć w schronach i wydawać głupie rozkazy?” – napisał na X.

Źródło:DGP, X

Najnowsze