Strona głównaWiadomościPolskaZełenski rozmawiał z Tuskiem o dwustronnej umowie o bezpieczeństwie. "Powinna być ambitna"

Zełenski rozmawiał z Tuskiem o dwustronnej umowie o bezpieczeństwie. „Powinna być ambitna”

-

- Reklama -

Umowa o bezpieczeństwie pomiędzy Ukrainą i Polską powinna być tak ambitna, jak tylko jest to możliwe między historycznymi partnerami – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie telefonicznej z premierem Donaldem Tuskiem.

„Poleciliśmy swoim zespołom, aby natychmiast przystąpiły do prac nad tekstem dwustronnej umowy w sprawie bezpieczeństwa. Między historycznymi partnerami powinna być ona maksymalnie ambitna” – napisał Zełenski w sieciach społecznościowych.

Prezydent Ukrainy poinformował, że zrelacjonował Tuskowi swoją czwartkową wizytę w Charkowie i opowiedział o sytuacji w mieście. „Szczególnie o pilnej potrzebie obrony powietrznej Charkowa i innych regionów” – podkreślił.

Zełenski przekazał też szefowi polskiego rządu, iż obecnie celem ataków Rosji jest m.in. infrastruktura gazowa na zachodzie Ukrainy.

„Sukces Rosji zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu Europy. Musimy współpracować, aby znaleźć sposób, jak temu przeciwdziałać” – oświadczył ukraiński prezydent m.in. na platformie X.

Źródło:PAP

Najnowsze