Strona głównaWiadomościPolskaNie żyje wysokiej rangi oficer CBŚP. Ciało odnalazła przypadkowo spacerująca kobieta

Nie żyje wysokiej rangi oficer CBŚP. Ciało odnalazła przypadkowo spacerująca kobieta

-

- Reklama -

Oficer Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z około 20-letnim stażem został znaleziony martwy. Ciało odkryła przypadkowo spacerująca kobieta.

Zmarły Adam J. był zastępcą naczelnika jednego z wydziałów CBŚP we Wrocławiu. Przez blisko dwie dekady służył w szeregach policji.

Ciało oficera zostało znalezione w rowie przy drodze gruntowej w jednej z miejscowości pod Wrocławiem przez spacerującą kobietę. Na miejsce natychmiast przybył prokurator, który wstępnie wykluczył udział osób trzecich.

Policjanci znaleźli przy mężczyźnie broń. Miał on ranę postrzałową głowy, a na miejscu znaleziono także łuskę. Mężczyźnie miał towarzyszyć pies. Przyczyny zgonu ma ustalić sekcja zwłok. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Jak podaje wrocławski dziennikarz Marcin Torz, nieżyjący Adam J. miał znać się z detektywem i policjantem Pawłem Koterskim. Ten były funkcjonariusz CPŚP zwalczał mafię tytoniową, stosując do tego celu kontrowersyjne metody. W toku postępowania prokuratura oskarżyła Koterskiego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Najnowsze