Strona głównaWiadomościŚwiatWnętrze pałacu Putina nagrane ukrytą kamerą. Prawdziwy luksus

Wnętrze pałacu Putina nagrane ukrytą kamerą. Prawdziwy luksus [ZDJĘCIA + VIDEO]

-

- Reklama -

Fundacja Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego weszła w posiadanie nagrań z prywatnego pałacu prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. W materiale widać, że miejsce to jest przesiąknięte luksusem.

Pałac Władimira Putina mieści się nad Morzem Czarnym. Nieruchomość warta ok. 100 mld rubli została zbudowana pod Gelendżykiem – w kurorcie na kaukaskim wybrzeżu Morza Czarnego.

Pałac Putina – print screen z YouTube’a

Prywatna posiadłość rosyjskiej głowy państwa ma ok. 18 tysięcy metrów kwadratowych. Wewnątrz budynku znajduje się m.in. kasyno, amfiteatr, teatr oraz podziemny tunel prowadzący na plaże. W pałacu jest w sumie kilkadziesiąt sypialni.

W Internecie można zobaczyć materiały nakręcone wewnątrz budynku z ukrytej kamery. Widać na nich, że rosyjski władyka lubuje się w luksusie.

Fundacja Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego ujawniła, że materiały budowlane wykorzystane do budowy pałacu zakupiono od niemieckiego Knauf, fińskiego Tikkurila i francuskiego Ananbo.

Ponadto w budynku znajduje się armatura wodno-kanalizacyjna niemieckich firm Jorger, Tece, Emco i Hansgrohe, włoskich Gessi i Vismara Vetro, szwajcarskich Geberit i Laufen oraz japońskiego Omoikir.

Kryształowe żyrandole są francuskiej marki Baguès i Baccarat, brytyjskiej Vaughan, włoskiej Arizz, Estro&Luminara i Il Paralume Marinai.

Pałac Putina – print screen z YouTube’a
Pałac Putina – print screen z YouTube’a

Meble natomiast to włoskie marki: Zanaboni, Scappini & C, Salda, Provasi, Roberto Giovannini, OAK, Mobili Di Castello, Angelo Cappellini, Andrea Fanfani i Medea.

Pałac Putina – print screen z YouTube’a
Pałac Putina – print screen z YouTube’a

Innymi słowy – Putin korzystał jedynie z zachodnich firm, co wystawia odpowiednią laurkę zarówno jemu, jako prezydentowi Rosji, jak i Zachodowi.

Willa Putina to prawdziwa pałac, a prezydent niczym średniowieczny król ma do dyspozycji nawet prywatną kaplicę z pięknymi ikonami.

Choć pałac ma być prywatną własnością Putina (mimo, iż twierdzono, że zostanie on przekształcony w hotel), to jego budowa została sfinansowana przez spółki skarbu państwa, które dalej finansują jego utrzymanie.

Pałac Putina – print screen z YouTube’a

Najnowsze