Strona głównaOpiniePsucie pieniądza to grzech? Wolnościowy ksiądz chwali prezydenta Argentyny

Psucie pieniądza to grzech? Wolnościowy ksiądz chwali prezydenta Argentyny [VIDEO]

-

- Reklama -

Czy psucie pieniądza to grzech? Znany z wolnościowych poglądów kapłan i misjonarz, Jacek Gniadek SVD, wyjaśnia to w swoich mediach społecznościowych, udostępniając nagranie z prezydentem Argentyny Javierem Mileim.

Javier Milei to pierwszy prezydent-zadeklarowany libertarianin w historii. Głowa państwa Argentyny w szaleńczym tempie wprowadza w swojej ojczyźnie reformy, o których marzą wolnościowcy na całym świecie.

Argentyński libertarianin się nie zatrzymuje. Argentyna pod jego rządami zmienia się każdego dnia. Milei wprowadza zmiany małe i duże – w tym takie, o których przeciwnicy idei wolnościowych w Europie mówili, że są niemożliwe do wprowadzenia.

Wolnościowiec ma niełatwe zadanie, bo argentyńska lewica wraz z aparatem państwowym nieustannie rzucają mu kłody pod nogi. Czasem Milei zmuszany jest do pójścia na kompromis, ale ostatecznie i tak popycha Argentynę dalej w stronę liberalnych przemian, niż ktokolwiek przed nim.

W jednym ze swoich ostatnich przemówień Milei tłumaczył, że „psucie pieniędza” przez banki centralne jest oszustwem.

Jego wystąpienia bardzo spodobało się ks. Jackowi Gniadkowi, który udostępnił je w mediach społecznościowych.

„Kiedyś w średniowieczu biskup Lisieux, Mikołaj Oresme, mówił, że psucie pieniądza to był grzech. Dzisiaj mówi o tym Javier Milei” – napisał wolnościowy kapłan.

Ksiądz odniósł się także do komentarza osoby, która napisała, że „po raz pierwszy w historii Argentyny mamy prezydenta, który rozumie, czym jest inflacja”.

„Myślę, że nie tylko w historii Argentyny ;-)” – napisał misjonarz.

Źródło:X

Najnowsze