Strona głównaWiadomościPolitykaKonfederacja inauguruje kampanię do europarlamentu. Zabraknie Brauna

Konfederacja inauguruje kampanię do europarlamentu. Zabraknie Brauna

-

- Reklama -

W poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 12 Konfederacja oficjalne zainauguruje kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedziano wystąpienia Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka, zabraknie natomiast – jak w ubiegłorocznej kampanii do Sejmu i Senatu – lidera trzeciej partii współtworzącej Konfederację, czyli Grzegorza Brauna.

Wydarzenie odbędzie się w lokalu Gama Concept przy placu Konesera 5 w Warszawie. Dyrektor Biura Prasowego Konfederacji Michał Urbaniak zapowiedział, że wydarzenie inaugurujące kampanię do europarlamentu będzie miało formę mini-konwencji.

Będą omawiane główne tematy kampanijne, czyli to, jak widzimy Unię Europejską, co powinniśmy zrobić w sprawie Zielonego Ładu czy migracji – dodał. Ponadto zaprezentowani zostaną liderzy list.

Poseł Konfederacji Michał Wawer powiedział, że w ramach kampanii ugrupowanie „planuje nagłaśniać rzeczy, o których mało kto w Polsce mówi”.

Absurdy unijnej polityki klimatycznej, sposoby na jakie Unia Europejska prowadzi w tej chwili konsekwentną politykę zubażania Polaków, pozbawiania Polaków i mieszkańców wszystkich innych krajów UE pieniędzy, poziomu życia, dostępu do czegoś, co powinno być oczywistością, czyli własnych mieszkań czy własnych samochodów – wymienił Wawer.

Jak dodał Konfederacja będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego samodzielnie, ponieważ „wśród dużych sejmowych partii nie ma z kim robić koalicji”. – Nie widzimy na polskiej scenie politycznej, wśród partii sejmowych, żadnej partii, która by podzielała nasze poglądy. Nie możemy tutaj mówić o Prawie i Sprawiedliwości jako partii eurosceptycznej – zaznaczył.

PiS przez wiele lat używa w sposób instrumentalny retoryki antyunijnej, natomiast jednocześnie podpisuje się pod wszystkimi unijnymi programami, podatkami. Premier Mateusz Morawiecki zgodził się na pakiet Fit for 55, który my od samego początku bardzo konsekwentnie krytykujemy – dodał Wawer.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Najnowsze