Strona głównaWiadomościPolskaKij bejsbolowy i wtargnięcie nocą do domu. Tak 28-latek chciał "rozwiązać konflikt"....

Kij bejsbolowy i wtargnięcie nocą do domu. Tak 28-latek chciał „rozwiązać konflikt”. Grozi mu więzienie

-

- Reklama -

Do pięciu lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który w środku nocy wtargnął do domu swego rówieśnika i uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Sprawcę zatrzymała policja. Swoje zachowanie tłumaczył konfliktem.

Zgłoszenie od 28-letniego mieszkańca powiatu, który relacjonował, że nocą „ktoś wtargnął do jego domu w czasie, gdy on spał, a następnie uderzył go kijem bejsbolowym w głowę” wpłynęło kilka dni temu – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska

Na miejsce udali się policjanci. Napastnik oddalił się jednak przed ich przybyciem. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Przesłuchano świadków. Wkrótce policja zatrzymała podejrzewanego o dokonanie napaści, jak się okazało, również 28-latka, mieszkańca powiatu ciechanowskiego.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu uszkodzenia ciała. Przyznał się on do tego czynu. Swoje zachowanie tłumaczył konfliktem z rówieśnikiem – przekazała asp. Zarembska. Dodała, że za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna decyzją ciechanowskiej Prokuratury Rejonowej, został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego.

Źródło:PAP

Najnowsze