Strona głównaWiadomościPolskaMiller nie zostawia suchej nitki na Lewicy. "To jest niewątpliwie klęska"

Miller nie zostawia suchej nitki na Lewicy. „To jest niewątpliwie klęska”

-

- Reklama -

To jest klęska, i to wieloczłonowa, ale nie wywoła ona żadnego poruszenia i głębszej analizy; jak ja znam ludzi, którzy dzisiaj kierują Lewicą to tam nie będzie żadnych refleksji – powiedział europoseł Leszek Miller komentując wynik formacji w niedzielnych wyborach samorządowych.

Według sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos, Lewica uzyskała w wyborach do sejmików w skali kraju 6,8 proc.

Były premier Leszek Miller powiedział w Polskim Radiu24, że według niego w wyborach do sejmików „wygrali wszyscy, a przegrał tylko Czarzasty.”. Dodał, że według niego „to jest bardzo słaby wynik, a odmłodzenie Lewicy nie przynosi żadnych sukcesów wyborczych”.

Dopytywany o to, co wpłynęło na taki wynik, powiedział, że ugrupowanie za bardzo skoncentrowało się na tematach światopoglądowych, pomijając kwestie dotyczące gospodarki.

Myślę, że tajemnica tkwi w liderach i w priorytetach. Lewica się bardzo skoncentrowała na kwestiach lewicowości kulturowej i światopoglądowej, natomiast z danych wynika, że kobiety i młodzież interesują w co najmniej równym stopniu inne kwestie dotyczące gospodarki, czego Lewica w ogóle nie porusza – zauważył europoseł.

Według Millera, wynik w wyborach samorządowych nie wywoła większych zmian wewnątrz ugrupowania. – Jak ja znam tych ludzi, którzy dzisiaj kierują Lewicą to tam nie będzie żadnych refleksji. Tam będzie przekonanie, że trzeba jakoś przejść przez te wybory i szykować się do kolejnych. Jakichkolwiek większych zmian po prostu nie będzie, bo w prywatnych partiach nie ma takich refleksji – powiedział.

To jest niewątpliwie klęska, i to wieloczłonowa, ale nie wywoła ona żadnego poruszenia i głębszej analizy – dodał.

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju najwięcej głosów uzyskał PiS – 33,7 proc. Koalicja Obywatelska – 31,9 proc., Trzecia Droga – 13,5 proc.; Konfederacja – 7,5 proc., Lewica – 6,8 proc. – wynika z badania exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos. Z sondażu wynika, że frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,5 proc.

Wyniki exit poll wyborów samorządowych zostały przygotowane przez pracownię Ipsos na podstawie badania, które przeprowadzono w dniu głosowania przed 970 lokalami wyborczymi w Polsce. Po zakończeniu ciszy wyborczej na antenach Polsatu, TVN i TVP zaprezentowano m.in. prognozy dla sejmików wojewódzkich oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia.

Źródło:PAP

Najnowsze