Strona głównaWiadomościPolitykaBędzie prezydent z Konfederacji? Sensacyjny zwycięzca pierwszej tury wyborów

Będzie prezydent z Konfederacji? Sensacyjny zwycięzca pierwszej tury wyborów

-

- Reklama -

Czy już niedługo mieszkańcy Bełchatowa będą się mogli pochwalić pierwszym prezydentem, będącym jednocześnie członkiem partii wchodzącej w skład Konfederacji? Patryk Marjan pewnie wszedł do drugiej tury wyborów.

Przypomnijmy, że jak wynika z opublikowanego w niedzielę wieczorem sondażu exit poll Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 7,5 procent głosów w skali kraju. Wyniki w głosowaniu na prezydentów poszczególnych miast wyglądają jednak w wielu przypadkach znacznie gorzej. W Warszawie Przemysław Wipler uzyskał niespełna 4 proc. głosów, zaś w Krakowie Konrad Berkowicz zdobył ponad 5,5 proc.

Tymczasem o prezydenturę w Bełchatowie powalczy 32-letni Patryk Marjan. Przedstawiciel partii Nowa Nadzieja zdobył 38,4 proc. głosów, co pozwoliło mu na pewne zwycięstwo w pierwszej turze. Marjan nie startował jednak z komitetu ani Nowej Nadziei, ani Konfederacji, ale lokalnego Komitetu Wyborczego Wyborców Bełchatowianie.

Na drugim miejscu znalazła się, niebędąca członkiem żadnej partii, Mariola Czechowska, która uzyskała 32 proc. głosów. Bełchatowianie do wyboru mieli jeszcze przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej Arkadiusza Rożniatowskiego, na którego wskazało 29,7 proc. wyborców.

„Niemożliwe nie istnieje” – napisał w swoich mediach społecznościowych Marjan. „Czas na zmiany w Bełchatowie” – dodał, a jego wpis spotkał się z dużym odzewem.

„Czyżby pierwszy prezydent z Konfederacji? Analiza tej kampanii pilnie potrzebna” – stwierdził redaktor naczelny portalu nczas.info Tomasz Sommer.

„Tak jak mówiłem wczoraj: są miejsca gdzie wchodzimy do II tury i mamy szansę na prezydenturę miasta” – stwierdził wicemarszałek Krzysztof Bosak, zaś Sławomir Mentzen zapytał: „Czy będziemy mieli pierwszego prezydenta miasta z Nowej Nadziei?”.

„Tak to powinno wyglądać. Ten człowiek był przez pewien czas blokowany, ale teraz będzie nadawał własny ton i należy mu w tym dopomóc” – skomentował wieloletni działacz środowiska konserwatywno-liberalnego Paweł Wyrzykowski.

Źródło:PKW/X/NCzas

Najnowsze