Strona głównaWiadomościPolskaStanowski zmienia zdanie. "Stan na dziś: nieprawda"

Stanowski zmienia zdanie. „Stan na dziś: nieprawda”

-

- Reklama -

Krzysztof Stanowski zapowiadał, że na Kanale Zero nie podejmie tematu Izraela i wojny w Strefie Gazy, bo boi się youtubowej cenzury. Teraz zmienił zdanie i przyznaje, że jego poprzednia opinia jest już nieaktualna.

Stanowski po hucznym rozbracie z Kanałem Sportowym założył Kanał Zero, który wystartował 1 lutego 2024 roku. W pierwszym miesiącu działalności wykręcił bardzo dobre liczby – wszystkie materiały odtworzono 55 milionów razy.

- Reklama -

Na początku marca, z okazji miesięcznicy działania nowego projektu, Stanowski wystąpił w programie na żywo, w którym odbierał telefony od widzów. Jedna ze słuchaczek zadała pytanie, gdzie kończy się niezależność Stanowskiego i Kanału Zero. – O czym nie chcecie rozmawiać, bo się kończy wasza „moc” wobec YouTube’a? – pytała kobieta.

Są tematy, nad którymi się zastanawiamy. Bezpieczeństwo kanału jest ważne – odpowiedział Stanowski. Mówiąc o „bezpieczeństwie kanału” zasugerował, że opublikowanie „niewłaściwego” materiału mogłoby się odbić finansową czkawką, na co z punktu widzenia biznesowego nie może sobie pozwolić.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Kanał nawet jeśli nie „spadnie” (zostanie zbanowany – red.), to może w jakiś sposób stracić na zasięgach, gdy padną w nim treści, być może, niewłaściwe – przyznał szczerze.

Stanowski doprecyzował, że jednym z takich tematów jest wojna w Strefie Gazy i oskarżenia wobec Izraela o zbrodnie wojenne.

Być może nie mówię prawdy, być może jestem troszeczkę przewrażliwiony, być może nasłuchałem się teorii spiskowych, ale jestem ostrożny w kwestii relacjonowania konfliktu w Izraelu. Mieliśmy spotkanie z reporterką, która chciała lecieć w tamten rejon świata i zrobić materiał z Palestyńczykami i w Izraelu. Natomiast – tu uczciwie mówię – obawiam się, czy pokazanie tego wszystkiego z jej perspektywy nie skończyłoby się tak, że gdzieś te nasze zasięgi byłyby mniejsze niż bym chciał. To jest jeden z tematów, który zaprząta mi głowę – powiedział wprost Stanowski.

Stanowski zmienia zdanie

Minął mniej więcej miesiąc i Stanowski zmienił zdanie. Obwieścił, że Kanał Zero wyśle w rejon wojny doświadczoną dziennikarkę, która ma przedstawić konflikt takim, jakim jest, a nie zgodnie z linią propagandy jednej ze stron.

„Pojawiają się co jakiś czas sugestie, że Kanał Zero nie będzie miał odwagi poruszyć tematu Izraela, Gazy itd. To nieprawda: dogrywamy wyjazd pani Marii Wiernikowskiej na miejsce. Pani Maria to doświadczona korespondentka wojenna (Jugosławia, Czeczenia, Rosja, Bośnia i Hercegowina, Afganistan)” – napisał Stanowski.

Na uwagę jednego z internautów, że te sugestie Stanowski wywołał przecież sam swoją wcześniejszą deklaracją, dziennikarz odparł: „Rzeczywiście coś takiego powiedziałem, a potem źle się z tym czułem i uznałem, że jednak ruszymy. Czyli stan na dziś: nieprawda”.

Ponadto Robert Mazurek ogłosił, że na Kanale Zero odbędzie się debata o ostatnich działaniach Izraela – głównie w kontekście morderstwa Polaka działającego w organizacji humanitarnej. „Sprawdzimy czy takie programy są legalne” – napisał Stanowski.

spot_img

Najnowsze