Strona głównaWiadomościBiznesRekordowe zarobki prezesa NBP. Tyle dostaje Adam Glapiński

Rekordowe zarobki prezesa NBP. Tyle dostaje Adam Glapiński

-

- Reklama -

Adam Glapiński po raz kolejny pobił rekord zarobków na stanowisku prezesa NBP. Polityk zarobił w ciągu roku prawie półtora miliona złotych.

Narodowy Bank Polski z opóźnieniem opublikował dane dotyczące wynagrodzeń kadry kierowniczej w 2023 roku. Informacje te miały został upublicznione 31 marca, ale pojawiły się na stronie banku centralnego dopiero w środę, 3 kwietnia.

- Reklama -

Według informacji NBP, Adam Glapiński zarobił w ubiegłym roku łącznie 1 325 419 zł. Na tę kwotę składa się miesięczne wynagrodzenie prezesa banku centralnego, wynoszące ponad 47 tys. zł, ale też ekstradodatki, które znacząco przekroczyły wartość stałej pensji. Z tytułu pobranych nagród Glapiński zainkasował niemal 758 tys. zł.

Wiceprezes banku i pierwsza zastępczyni Glapińskiego, Marta Kightley, zarobiła 1,085 mln zł. Nieco więcej od niej otrzymał drugi wiceprezes, Adam Lipiński – jego portfel powiększył się o 1,091 mln zł.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Członkowie zarządu natomiast zarobili ogółem 3,751 mln zł, dyrektorzy oddziału okręgowego 6,413 mln zł, a dyrektorzy departamentu – 16,595 mln zł.

źródło: rp.pl

spot_img

Najnowsze