Strona głównaWiadomościPolskaMinister Tuska straci immunitet? Dziewczyna ze złamanym nosem

Minister Tuska straci immunitet? Dziewczyna ze złamanym nosem

-

- Reklama -

Adam Szłapka, minister ds. europejskich, może stracić immunitet poselski. To pokłosie potrącenia 16-letniej rowerzystki. Niebawem prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu posłowi Szłapce.

Szłapka rok temu na przejeździe rowerowym na Saskiej Kępie w Warszawie potrącił samochodem 16-letnią rowerzystkę. Dziewczyna doznała urazu głowy i złamania kości nosowych. Obrażenia wywołały rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni, dlatego śledczy zakwalifikowali zdarzenia jako przestępstwo, a nie wykroczenie.

- Reklama -

Z ustaleń postępowania wynika, że do wypadku doprowadził kierujący pojazdem marki Toyota w wyniku niezachowania reguł ostrożności w ruchu drogowym.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zapowiedział, że „wniosek o uchylenie immunitetu w zakresie pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za spowodowanie występku zakwalifikowanego z art. 177 §1 kodeksu karnego zostanie skierowany w tym miesiącu”. Przepis ten przewiduje karę do trzech lat więzienia.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Na postawienie posłowi zarzutów zgodę musi wyrazić Sejm poprzez uchylenie immunitetu bezwzględną większością ustawowej liczby posłów.

Adam Szłapka, mimo trudnej sytuacji, nadal pełni swoje obowiązki jako minister ds. europejskich.

Źródło:Rzeczpospolita
spot_img

Najnowsze