Strona głównaWiadomościBiznesNikomu niepotrzebne ministerstwo wyda 500 miliardów złotych na walkę z ... klimatem

Nikomu niepotrzebne ministerstwo wyda 500 miliardów złotych na walkę z … klimatem

-

- Reklama -

Na cele transformacji energetycznej w Polsce przeznaczymy w ciągu najbliższych lat 500 mld złotych – zapowiedziała na konferencji prasowej w Kaliszu minister klimatu i środowiska Paulina Henning – Kloska.

Ministerstwo klimatu i środowiska będzie w najbliższym czasie uruchamiać „dużo nowych programów na cele transformacji energetycznej w kraju dotyczących ochrony środowiska” – zapowiedziała podczas spotkania z dziennikarzami w Kaliszu minister Henning – Kloska.

- Reklama -

Środki na realizację zadań będą pochodzić – jak wskazała – ze źródeł unijnych, Krajowego Planu Odbudowy, funduszy spójności czy krajowych środków ze sprzedaży praw do emisji CO2.

„Będziemy mieli na ten cel blisko 500 mld zł. To, w jakim zakresie te pieniądze trafią też do Kalisza i jego mieszkańców zależy w dużej mierze od sprawności miejscowego samorządu” – powiedziała.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Środki mogą zostać przeznaczone na wymianę taboru autobusowego na zeroemisjyjny czy na termomodernizację obiektów. Zdaniem minister gospodarze gmin i miast podczas najbliższej pięcioletniej kadencji będą też mierzyć się z procesem adaptacji miast do panującego klimatu.

(PAP)

spot_img

Najnowsze