Strona głównaWiadomościŚwiat9 ofiar, setki rannych w wyniku trzęsienia ziemi w Tajwanie

9 ofiar, setki rannych w wyniku trzęsienia ziemi w Tajwanie

-

- Reklama -

Dziewięć osób zginęło, ponad 800 jest rannych, a 131 osób uwięzionych na skutek silnym trzęsieniu ziemi, które w środę rano nawiedziło Tajwan – poinformowali strażacy. Władze straciły kontakt z 50 pracownikami hotelu Silks Place Taroko, którzy podróżowali czterema minibusami, umieszczono ich na liście uwięzionych – informuje BBC.

W środę rano czasu miejscowego doszło do najsilniejszego od 25 lat trzęsienia ziemi na wschodnim brzegu Tajwanu. Miało magnitudę 7,4. Odnotowano 101 wstrząsów wtórnych.

- Reklama -

„Trzęsienia ziemi są częstym zjawiskiem, wychowałem się i przyzwyczaiłem do nich. Ale dzisiaj po raz pierwszy byłem przerażony” – powiedział agencji Associated Press mieszkaniec stolicy Tajwanu Tajpej, Hsien-hsuen Keng. „Trzęsienie mnie obudziło. Nigdy nie doświadczyłem tak mocnych wstrząsów” – dodał.

Największe trzęsienie ziemi w ostatnich latach nawiedziło Tajwan we wrześniu 1999 r. Miało magnitudę 7,7, zginęło 2400 osób, a 100 tys. zostało rannych, żywioł zniszczył tysiące budynków.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Tajwan jest położony na tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, obszarze na którym dochodzi do licznych trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

(PAP)

spot_img

Najnowsze