Strona głównaWiadomościŚwiatSensacyjny trop w biografii Karola Wojtyły. Jan Paweł II miał się nie...

Sensacyjny trop w biografii Karola Wojtyły. Jan Paweł II miał się nie urodzić

-

- Reklama -

Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II miał się nie urodzić. Ciąża jego matki była zagrożona. Lekarz doradzał aborcję.

19 lat temu – 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia zmarł w Watykanie Jan Paweł II. Miał 84 lata. Jego pontyfikat trwał 26 lat. Już podczas uroczystości pogrzebowych – 8 kwietnia 2005 r., wierni wołali „Santo subito” (Święty natychmiast). Beatyfikacji Jana Pawła II dokonał 1 maja 2011 r. papież Benedykt XVI, a kanonizacji – 27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek.

- Reklama -

Jan Paweł II miał się nie urodzić

Kiedy przygotowywałam książkową biografię Emilii Wojtyłowej dotarłam do źródeł historycznych i ludzi, którzy potwierdzają, że kiedy była w ciąży i miała urodzić, jak się później okazało Jana Pawła II, wyszło na jaw, że ciąża jest zagrożona – powiedziała w „O co chodzi” dr Milena Kindziuk z UKSW, publicystka, pisarka.

Lekarz doradzał jej aborcję mówiąc, że nie przeżyje porodu i dziecko też. Emilia Wojtyłowa mimo to zdecydowała się urodzić i 18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła – dodała w rozmowie z „O co chodzi”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jej zdaniem papież prawdopodobnie wiedział o tym fakcie. – Rozmawiał na ten temat podczas jednej z pielgrzymek do Polski, z akuszerką która odbierała poród – powiedziała publicystka.

Źródło:PAP/TVP Info
spot_img

Najnowsze