Strona głównaWiadomościRosyjski samolot wojskowy rozbił się u wybrzeży Krymu

Rosyjski samolot wojskowy rozbił się u wybrzeży Krymu

-

- Reklama -

Rosyjski samolot wojskowy rozbił się u wybrzeży Krymu, ale pilot przeżył. Do katastrofy doszło w czwartek 28 marca. „Pilot został odnaleziony przez ratowników z Sewastopola” – podał rosyjski gubernator Michaił Razwożajew.

Podobno pilot zdążył się katapultować, ale jego maszyna runęła do morza. Pilot został wyłowiony przez ratowników z Sewastopola w odległości zaledwie 200 metrów od brzegu.

Nie podano typu samolotu, ani przyczyny katastrofy. Mogło chodzić o zestrzelenie maszyny przez siły ukraińskie. Rosjanie podają, że na czas akcji poszukiwania pilota wstrzymano w tym rejonie morski transport pasażerski. Wiadomo na razie, że była to „maszyna wojskowa” i jak podaje RIA Nowosti „żadne obiekty cywilne nie zostały uszkodzone”.

Ukraina, która chce podkreślić swoje prawa do Krymu, dość często atakuje w jego regionie różne obiekty. Moskwa oskarża o „pomoc” w tych atakach Zachód. Czasami ze szczyptą humoru. Niedawno nadano rozgłos apelowi pewnej mieszkanki Krymu, która żądała, by Francja „zabrała rakietę z jej ogrodu” i w tym celu skontaktowała się z… ambasadą Francji w Moskwie.

Według Rosji, podczas jednego z ukraińskich ataków na Krym, do jej ogrodu wpadł francuski SCALP-EG. Sprawie nadano wydźwięk propagandowy, a kobieta „ostrzegła Francuzów, żeby od jej działki trzymali się z daleka”.

Źródło:AFP/RIA

Najnowsze