Strona głównaWiadomościPolskaAj-waj. Polski MSZ potępia działania Izraela. "Sprzeczne nie tylko z prawem międzynarodowym"

Aj-waj. Polski MSZ potępia działania Izraela. „Sprzeczne nie tylko z prawem międzynarodowym”

-

- Reklama -

Niesłychane. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło izraelskie plany zajęcia ziemi na Zachodnim Brzegu.

Izraelski minister finansów Bezalel Smotrich oświadczył w piątek, że 800 hektarów na Zachodnim Brzegu należy do państwa Izrael i zostanie przejęte przez administrację. Ta decyzja ma ułatwić budowę osiedli dla Izraelczyków na terenach, które obecnie zamieszkują Palestyńczycy.

– Chociaż w Izraelu i na świecie są osoby, które starają się podważyć nasze prawo do Judei i Samarii oraz w ogóle do kraju, my promujemy osadnictwo poprzez ciężką pracę i w strategiczny sposób w całym kraju – mówił cytowany przez Al-Jazeerę Smotrich.

Izraelski polityk oświadczył też, że jego kraj będzie kontynuował budowę żydowskich osiedli, mimo międzynarodowego sprzeciwu.

Tymczasem w środę polski MSZ wydał komunikat w tej sprawie. Przedstawiciele Rzeczypospolitej potępili plany Izraela.

„Polska potępia plany władz Izraela dotyczące konfiskaty 800ha ziemi na okupowanym Zachodnim Brzegu. To największe przejęcie ziemi przez Izrael od czasu Porozumień z Oslo. Działania te są sprzeczne nie tylko z prawem międzynarodowym, ale także z wysiłkami na rzecz deeskalacji obecnej sytuacji” – czytamy na portalu X.

Najnowsze