Strona głównaWiadomościŚwiatSąd zdecydował. Tymczasowy areszt dla czterech podejrzanych o udział w ataku na...

Sąd zdecydował. Tymczasowy areszt dla czterech podejrzanych o udział w ataku na salę koncertową w Krasnogorsku

-

- Reklama -

Sąd rejonowy w Moskwie orzekł, że czterej podejrzani o udział w ataku na salę koncertową w Krasnogorsku zostaną osadzeni w areszcie na dwa miesiące, w oczekiwaniu na proces – wynika z oświadczenia sądu opublikowanego w niedzielę późnym wieczorem na Telegramie.

Jak informuje agencja AFP, w oświadczeniu sąd stwierdził, że czterej mężczyźni są oskarżeni o „terroryzm”, grozi im dożywocie. Ich tymczasowe aresztowanie, wyznaczone do 22 maja, może zostać przedłużone do czasu rozprawy, której termin nie został jeszcze ustalony.

W piątek terroryści zaatakowali salę koncertową Crocus City Hall w podmoskiewskim Krasnogorsku. Do widzów otworzono ogień, eksplodowały ładunki wybuchowe. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku. Zginęło co najmniej 137 osób, a ponad 180 zostało rannych.

Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie organizacja Państwo Islamskie prowincji Chorasan, afgańskie skrzydło IS. Rosyjskie władze twierdzą, że schwytano czterech sprawców zamachu i nie są to obywatele Rosji.

Zamach w Moskwie. Już ponad 130 ofiar śmiertelnych. Islamiści pokazali film, który nakręcili zamachowcy

Najnowsze