Strona głównaWiadomościPolskaMorawiecki, Dworczyk i Sasin staną przed sądem? Chodzi o działania w czasie...

Morawiecki, Dworczyk i Sasin staną przed sądem? Chodzi o działania w czasie pandemii

-

- Reklama -

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli może złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego, Michała Dworczyka i Jacka Sasina – dowiaduje się portal Onet.

NIK ma oskarżać polityków Prawa i Sprawiedliwość o to, że w czasie trwania pandemii COVID-19 mieli ustawiać przetargi pod konkretne firmy.

Onet pisze, że według NIK-u jeden z przetargów miał być na przykład ustawiony pod firmę, która handlowała pędzelkami kosmetycznymi.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odpierają zarzuty i twierdzą, że ich działania nie różniły się od tego, co robiono w innych państwach w tamtym czasie.

– W pandemii był ekstraordynaryjny sposób zakupów. Kupowało się to, co było dostępne na rynku. (…) Cały świat tak robił. Cały świat był w panice –
mówił w programie „Tłit” poseł PiS Piotr Müller.

Kiedy odpowiedzą winni za blokadę portalu Najwyższego Czasu!?

Już w piątek 5 kwietnia rozpocznie się proces redaktora naczelnego „Najwyższego Czasu!” Tomasza Sommera z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, związany z zablokowaniem portalu nczas.com w lutym 2023 roku. Sommer udostępnił w swoich mediach społecznościowych odpowiedź na pozew wystosowaną „w imieniu Skarbu państwa reprezentowanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego zastępowanego przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej”.

Czytaj więcej:

Blokada NCzas.com. ABW odpowiada na pozew Sommera. „Ostre oceny” na portalu oko.press

Najnowsze