Strona głównaWiadomościŚwiatGeneralny inspektor Bundeswehry ostrzega. "Obecna sytuacja militarna na Ukrainie sprawia, że..."

Generalny inspektor Bundeswehry ostrzega. „Obecna sytuacja militarna na Ukrainie sprawia, że…”

-

- Reklama -

Generalny inspektor niemieckich sił zbrojnych Carsten Breuer ostrzegł przed zamrożeniem wojny na Ukrainie. Nie ma na świecie zamrożonego konfliktu, który nie wybuchłby ponownie – zauważył w piątek w wywiadzie dla gazet z grupy medialnej Funke.

Zamrożenie wojny wymaga akceptacji obu stron – zauważył Breuer. – Nie ma na świecie zamrożonego konfliktu, który nie wybuchłby ponownie. Obecna sytuacja militarna na Ukrainie sprawia, że zamrożenie wojny nie wydaje się ani możliwe, ani pożądane – dodał.

- Reklama -

Dyskusja na temat zamrożenia konfliktu została zainicjowana przez lidera grupy parlamentarnej współrządzącej w Niemczech SPD Rolfa Muetzenicha, który podczas niedawnej debaty w Bundestagu pytał:

„Czy nie nadszedł czas, abyśmy nie tylko rozmawiali o tym, jak prowadzić wojnę, ale także myśleli o tym, jak wojnę «zamrozić», a następnie ją zakończyć?”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Lider SPD Lars Klingbeil nie widzi obecnie podstaw do negocjacji z Władimirem Putinem w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie. – Osobiście nie wierzę, że można usiąść do stołu z Władimirem Putinem – powiedział w programie ZDF „Maybrit Illner” w czwartek wieczorem. Jak podkreślił, decyzja należy do Ukraińców.

Klingbeil bronił Muetzenicha przed ostrą krytyką ze strony partnerów koalicyjnych, Zielonych i FDP. Szef frakcji wyraźnie mówił, że Ukraina będzie nadal otrzymywać wsparcie wojskowe, ale domagał się też możliwości rozmawiania o pokoju. Zdaniem Klingbeila „jest takie pragnienie i taka potrzeba”, i nie ma sprzeczności w mówieniu o dostawach broni i dyplomacji jednocześnie.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze