Strona głównaOpinieCOVID-19 i promowanie szczepionek. Pazura u Stanowskiego: Ludzie padali jak muchy. Dzięki...

COVID-19 i promowanie szczepionek. Pazura u Stanowskiego: Ludzie padali jak muchy. Dzięki temu żyjemy

-

- Reklama -

Znany aktor Cezary Pazura był gościem Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Zero. Redaktor zapytał gościa między innymi o akcję promocyjną szczepień, w której ten brał udział, ale jak się okazuje, szczepionek wcale nie reklamował, ale jedynie „uświadamiał” ludzi. Pazura zdradził, że zrobiłby to po raz kolejny.

Jest taka grupa, która nie potrafi Ci wybaczyć tego, że reklamowałeś szczepionki (na COVID-19 – przyp. red.) – zaczął Stanowski.

Nie reklamowałem szczepionek – odparł Pazura.

„Ostatnia prosta” tak zwana, reklamowałeś szczepienie się – przypominał Stanowski.

Ja namawiałem… nawet nie to, że namawiałem, ja uświadamiałem, że szczepionkę należy przyjąć. Widzisz, to jest to – stwierdził aktor. Ponadto zdradził, że „nie miał zamiaru reklamować” i zapytał, „jak możesz reklamować szczepionki?”.

Nie mówię, że konkretną szczepionkę, ale to, co mówisz teraz jest w zasadzie tym samym, co mówię ja – upierał się redaktor Kanału Zero. – Ja Tobie tego nie wyrzucam, żeby było jasne, natomiast promowałeś system szczepień, niektórzy nie potrafią dzisiaj tego wybaczyć, bo uważają, że jest to substancja, która nigdy nie powinna się znaleźć w naszych organizmach, bo była nieprzebadana, być może szkodliwa itd.

Ja wiem, ale ja bym to zrobił jeszcze raz – odparł szczerze Pazura. – Zdecydowanie.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. „Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię” – napisał w grudniu 2020 roku na swym Instagramie aktor.

Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne. Przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych – mówił w jednym ze spotów Pazura. W innym nagraniu aktor informował, że szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania. W przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań.

Debata na Kanale Zero?

Byłem teraz w Australii w styczniu i tam się dowiedziałem, że ponad 90 procent Australijczyków się zaszczepiło i nikt tam nie umiera od tych szczepionek, więc ja myślę, że u nas jest jak zwykle pomieszanie z poplątaniem i przydałaby się taka debata u Was o szczepionkach, czy one rzeczywiście pomagają, czy rzeczywiście zabijają i kto tu ma rację, a może nikt nie ma racji, a może to jest tak, że ludzie po prostu umierają – powiedział u Stanowskiego Pazura.

Założyciel Kanału Zero przyznał, że taka debata byłaby przydatna. Przypomnijmy, że w niedawnym programie na żywo Stanowski mówił o „niebezpiecznych tematach”, a jedna z kobiet zapytała, czy jednym z takich tematów jest ogłoszona pandemia koronawirusa, a konkretniej – działania podejmowane w imię „walki z wirusem”. Stanowski odpowiedział, że nie ma zamiaru zajmować się tym zagadnieniem, bo – jak twierdzi – niewiele osób to już interesuje i są ciekawsze tematy.

Czytaj więcej: Stanowski nie podejmie tego tematu, bo się boi. „Tu uczciwie mówię”

Pazura nie miał chwili zachowania

Skoro debata by się przydała, to skąd ta pewność, że jeszcze raz warto byłoby to zrobić? – pytał przytomnie Stanowski.

Ja jestem zaszczepiony, cała moja rodzina jest zaszczepiona i dzięki temu żyjemy. Ja czekałem na szczepionkę, dlatego że jestem w grupie podwyższonego ryzyka (…) ze względu na wiek i ze względu na astmę, którą mam – powiedział Pazura.

Aktor przyznał, że w tamtym okresie się po prostu bał. – Ludzie umierali, przecież były newsy, padali jak muchy – stwierdził i wyznał, że zna osoby, które straciły swych najbliższych i „nawet nie mogli się z nimi pożegnać”.

Wyobraź sobie teraz mnie, człowieka świadomego. Jeżeli jest antidotum i możemy tę pandemię zatrzymać i mówią: panie Czarku, trzeba by uświadomić naszych ludzi, Polaków, czy da Pan twarz? Ja mówię tak. Nie miałem chwili zawahania – powiedział.

„Ciekawe” pytanie Stanowskiego

A dzisiaj, patrząc na reakcję (…) dla świętego spokoju nie powiedziałbyś sobie: dobra, niech Linda zareklamuje? – pytał Stanowski, co aktor ocenił jako „ciekawe”.

Mnie kiedyś taki Pan, chłopak, dopadł w centrum handlowym i był nieprzyjemny i wtedy miałem taki moment, mówię: a po co mi to? Ale teraz dla tego jednego momentu, żeby mi było lepiej zrezygnować z tego? – opowiadał Pazura.

Gdzieś tam w mojej świadomości jest ten moment, że mi się wydawało, że ja robię coś dobrego, że ludzi ja uświadamiam, że namawiam do tego: patrzcie ja się szczepię, bo wierzę w to, że dzięki temu łańcuch tej pandemii można będzie przerwać – kontynuował aktor.

Jak zdradził, myślał, że będzie „bohaterem”, ale jest grupa niewdzięczników, którzy mówią: „to frajer, jeszcze nas namawia do jakiejś trucizny”. – To jest szczepionka, a nie trucizna – podkreślił.

My dzieci szczepimy na wszystkie szczepionki, które są obowiązkowe i nieobowiązkowe. Co roku szczepimy się też przeciwko grypie i żyję, mam się dobrze, czuję się świetnie, jestem żywym przykładem, że działa – skomentował, po czym jął dopytywać Stanowskiego, czy dziennikarz się zaszczepił, co ten raz-dwa potwierdził. – No – skwitował ewidentnie zadowolony z tego faktu aktor.

Najnowsze